Zadośćuczynienie

Zapraszamy do zadawania pytań i nakreślania problemów dotyczących odzyskiwania odszkodowań
agnes
Posty:1
Rejestracja:11 kwie 2018, 23:50
Zadośćuczynienie

Post autor: agnes » 11 kwie 2018, 23:56

Witam. Mam pytanie dotyczące wypłaty zadośćuczynienia przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe sprawcy wypadku. Chodzi konkretnie o moją córeczkę,którą potrącił kierowca. Do wypadku doszło w miejscu naszego zamieszkania tzn. przed blokiem, córka siedziała i się bawiła, a za nią około metr stał zaparkowany samochód. Kierowca wsiadł i ruszył nie zwracając uwagi czy ktoś jest za czy przed samochodem. Uderzył w córkę po czym przeciągną ją około 50-60cm. W wyniku tego zdarzenia córka przebywała 8 dni w szpitalu, doznała urazu wielomiejscowego złamania obojczyka prawego z przemieszczeniem, złamania 6 lewego żebra, stłuczenia lewego płuca, w wyniku którego powstał krwiak lewej jamy opłucnowej, liczne otarcia naskórka/pozostały blizny do dnia dzisiejszego/. Córka w chwili wypadku miała 5 lat. Nadmienić chcę,iż od początku ubr. powinien stać znak zakazu parkowania pod naszym blokiem /jest to droga dojazdowa pełniąca rolę także chodnika przede wszystkim/, ale urzędy przepychały się między sobą kto ma go postawić. Zgłosiłam szkodę do Towarzystwa sprawcy wypadku, ale nie mam od nich żadnej odpowiedzi od długiego czasu, nie wiem może napisałam o za dużą kwotę zadośćuczynienia /20tysięcy/. Jak długo trwają tego typu sprawy i jaki czas mają oni na wypłatę zadośćuczynienia. Powinnam chyba dostać od nich numer sprawy na,który mogłabym się powoływać w korespondencji. Aha córka jest już po komisji u nich /około 2 miesiące/. Jaki mogą orzec uszczerbek na zdrowiu u niej. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

Awatar użytkownika
APU.Pomoc
Administrator
Posty:35
Rejestracja:03 kwie 2018, 21:47

Re: Zadośćuczynienie

Post autor: APU.Pomoc » 12 kwie 2018, 0:52

Witam. Roszczenie za takie obrażenia na poziomie 20.000 jest stosunkowa za małe. Biorąc pod uwagę wiek dziecka, cierpienie na jakie zostało narażone oraz obrażenia o których Państwo napisali roszczenia winny być co najmniej na poziomie 30.000 - bez uwzględniania blizn i czy uszkodzone żebro powoduje ograniczenie pojemności życiowej płuc, jednak wszystko łącznie winno wynosić ok 35/40.000 zł. na drodze polubownego załatwieniu sporu.
W przedmiotowej sprawie fundamentalne znaczenie ma wiek i płeć maleństwa. Należy wziąć pod uwagę psychikę dziecka. Szok jakiego doznało po zdarzeniu jest ogromny o tym Państwo nie pisali - ale u dzieci takie wypadki wiążą się z ogromnym spustoszeniem w psychice.
Ponadto z uwagi na to, że jest to dziewczynka blizny jakie są na ciele mają zupełnie inne znaczenie niż u chłopca - nie potrzeba do tego komentarza, więc ten uszczerbek też jest określany w zupełnie innych kategoriach.
Tu znaczenie ma również wiek - gojenie ran może jest szybkie jednak ból związany z uszkodzonym żebrem i obojczykiem zostanie do końca życia. Nie wiadomo jakie konsekwencje dla niej będzie miało to w przyszłości, bo trudno to na tym etapie określić.
Dlaczego TU zwleka - trudno powiedzieć - na wypłatę bezspornej części mają 30 dni i tyle.
Więc odszkodowanie powinni zapłacić już dawno.
Proponuję rozszerzyć roszczenia lub skorzystać z naszej firmy - zaoszczędzą Państwo przede wszystkim czas i zakres roszczeń będzie inny. Ale oczywiście się nie narzucam.
Pięknie pozdrawiam
Krzysztof G. Kawałowski
www.apu.pl
+ 48 500 166 646
+ 48 22 854 10 03

ODPOWIEDZ