Jakie odszkodowanie mi się należy?

Zapraszamy do zadawania pytań i nakreślania problemów dotyczących odzyskiwania odszkodowań
mati1
Posty:1
Rejestracja:09 kwie 2018, 14:23
Jakie odszkodowanie mi się należy?

Post autor: mati1 » 09 kwie 2018, 15:12

Witam. Miałem wypadek jadąc samochodem z rodzicami (kierowała mama). Jakiś młody chłopak wyprzedzał kolumnę samochodów i nie zauważył nas nadjeżdżających z przeciwka, hamowanie nic nie pomogło doszło do czołowego zderzenia. Natychmiast po wypadku zostałem przewieziony karetką do szpitala w którym spędziłem 11 dni. Obrażenia jakich doznałem to:
Uraz głowy S06, Odma śródczaszkowa. S06.5, Krwiak śródczaszkowy w okolicy płata czołowego prawego, Złamanie kości czołowej i zatoki czołowej prawej, wybicie zęba 1,1 prawego oraz dochodzą jeszcze potłuczenia.
Z OC sprawcy wypadku zostało mi wypłacone 8.000 nie wiem czy to dużo czy mało jak na takie obrażenia ? Na czole mam okropną bliznę o długości 5.5 cm. W tym momencie leczenie mam już zakończone i będę składac od odszkodowanie z PZU dodam ze jestem ubezpieczony w szkole.
moje pytania to: jakich kwot powinienem sie spodziewac z PZU ?

czy te pieniądze które juz dostałem są satysfakcjonujące ?

Dodam jeszcze ze w czasie wypadku miałem zapięte pasy
Proszę odpowiedziec pozdrawiam

Awatar użytkownika
APU.Pomoc
Administrator
Posty:35
Rejestracja:03 kwie 2018, 21:47

Re: Jakie odszkodowanie mi się należy?

Post autor: APU.Pomoc » 09 kwie 2018, 16:15

Z OC sprawcy wypadku zostało mi wypłacone 8.000 nie wiem czy to dużo czy mało jak na takie obrażenia ?

Stanowczo za mało. Za uraz zatoki czołowej lewej nasz klient w prowadzonym przez nas postępowaniu otrzymał 12.000,00 zł a dochodzimy jeszcze 3.000 zł w postępowaniu sądowym + utracone korzyści i koszty leczenia.

moje pytania to: jakich kwot powinienem sie spodziewac z PZU ?

z PZU małych. Ubezpieczenia NW zawierane w szkołach, są na żenująco małe kwoty. Nieraz to się zastanawiam po co takie ubezpieczenie jest zawierane. Wysokość roszczenia zależy od wyniku komisji lekarskiej i sumy ubezpieczenia. Zazwyczaj suma ubezpieczenia wynosi 10.000 zł więc Pański świadczenie będzie na poziomie 800.00 zł - jednak proszę brać pod uwagę, ze to tylko szacunki, podał Pan zbyt mało danych abym mógł określić dokładniejszą wysokość odszkodowania.

czy te pieniądze które juz dostałem są satysfakcjonujące ?

Satysfakcja to odczucie subiektywne więc sam Pan sobie musi odpowiedzieć, czy to satysfakcjonujące. Biorąc pod uwagę zakres opisanych przez Pana obrażeń, Pana młody wiek - zapewne, odszkodowanie nie jest adekwatne do poniesionej szkody i winno wynosić co najmniej 25.000 - 30.000 zł. Jednak biorąc pod uwagę, że Zakład już wypłacił jakieś odszkodowanie zapewne nie będzie chciał nic dopłacić, więc korzystniej będzie skorzystać z usług np. naszego biura. Nic Pan nie ryzykuje, bo rozliczenie następuje w formie prowizyjnej od efektu pracy tzn. success fee - czyli jeśli nic nie uzyskamy to Pan nic nie płaci. W razie czego proszę o kontakt to prześlemy umowę i powiemy jakie dokumenty będziemy potrzebować.
Pięknie pozdrawiam
Krzysztof G. Kawałowski
www.apu.pl
+ 48 500 166 646
+ 48 22 854 10 03

ODPOWIEDZ