Strona 1 z 1

Ugoda TU a poszkodowany

: 09 kwie 2018, 12:52
autor: nobel82
Witam,
sprawa dotyczy szkody osobowej z OC sprawcy pojazdu.
Towarzystwo Ubezpieczeń zaproponowało ugodę oraz kwotę w wysokości 6000 za 3% uszczerbku na zdrowiu w tym zadośćuczynienie. Poszkodowana kwotę podbiła o 1/3 do wartości 8.500. Pani z TU powiedziała, ze dalej pozostaje przy swoim stanowisku. I te obrazy jakie doznała poszkodowana są bez żadnych zmian (ortopedyczny, neurologicznych, rtg nic nie wykazało, wszystko w normie) i dalszy następstw pewnie nie będzie. Dalej poszkodowana powiedziała, że nie wiadomo co może być w dalszej przyszłości, ponieważ przyszłość to samo, życie i sama nie wie co się wydarzyć może. To trochę Pani z TU zamieszało, ale odparła że dalej upiera się przy 6.000zł. Straszenie sądem nic nie pomogło.

I teraz tak:
1/ lepiej zgodzić się na ugodę, ale wtedy za przyszłe następstwa będzie można tylko pomarzyć o dochodzenie dalszych roszczeń?
2/ czy lepiej nie godzić się na ugodę, i wezwać TU o wydanie decyzji w/s przyznania odszkodowania? Ale ta decyzja pewnie może zawierać o wiele niższa kwotę niż ta ugodowa?
3/ Z jakimi kwotami spotykaliście się przy takim uszczerbku %?

Zaznaczyć należy, że poszkodowana nie chce iść do sądu.

Re: Ugoda TU a poszkodowany

: 09 kwie 2018, 14:15
autor: APU.Pomoc
Witam,
Według mnie najlepiej jest
nie godzić się na ugodę, i wezwać TU o wydanie decyzji w/s przyznania odszkodowania?

Ale ta decyzja pewnie może zawierać o wiele niższa kwotę niż ta ugodowa?
niekoniecznie :)

3/ Z jakimi kwotami spotykaliście się przy takim uszczerbku %?

To różnie, zależy od tego jakie ograniczenia są po urazie, jakiego narządu dotyczy uraz, ile trwało leczenie, ile lat ma poszkodowana itd.
Za 3 % z reguły płaci się od 800,00 zł do 3.500,00 zł za 1%, jednak zdarzały się przypadki, gdzie poszkodowany dostał od biegłego 5% trwałego uszczerbku na zdrowiu a Sąd przyznał 50.000,00 zł tytułem zadośćuczynienia. W tym przypadku Sąd nie brał pod uwagę % uszczerbku, ale konsekwencje wypadku dla poszkodowanej 24 letniej dziewczyny, niezamężnej, studiującej i pracującej jako tłumacz, która w wyniku urazu kręgosłupa szyjnego (skręcenie kręgosłupa w odcinku szyjnym) zaczęła tracić koordynację, miała częste zawrotu głowy, zaczęła się jąkać i miała chwilowe zaniki pamięci. Na drodze polubownej TU proponowało ugodę na 12.000,00 zł.
Porównywanie zatem na sztywno komu się ile należy za % uszczerbku na zdrowiu jest niezasadne.